Spolupráce

Pojďme tvořit budoucnost řízení společně.

Chceme rozšiřovat naše služby, získávat další a další zkušenosti a růst. Rádi přijímáme nové výzvy a rádi se necháme inspirovat k novým funkcím a rozšířením.

Snažíme se do oblasti měření a regulací vnést přístup běžný ve světě IT - komplexní sběr dat pro budoucí využití, komplexní logování pro detekci chyb a jejich předcházení a využívat moderní technologie jako jsou neuronové sítě a umělá inteligence pro analýzu dat a predikce.

handshake

Široké možnosti spolupráce

Můžeme spolupracovat v oblasti solárních elektráren, tepelných čerpadel nebo měření a regulace. Může se jednat zejména o přímé řízení, zpracování dat a kalkulace predikcí, automatizovaný dohled řídících systémů, provoz zákaznických portálů či dohledové nástroje pro obsluhu.
trending_up

Získejte konkurenční výhodu

Díky nám se můžete nadále věnovat tomu, co dobře umíte a pokročilé algoritmy řízení a sběr dat nechat na nás. Je úplně jedno, zda ovládáte vytápění budovy, chcete řídit spotřebu energií podle výroby solární elektrárny anebo chcete mít jen všechna data archivována na jednom místě.
factory

I pro průmyslové aplikace

Díky tomu, že Sophistio nemusí samo nic řídit, je vhodné i do průmyslových aplikací. Jsme kompatibilní se všemi PLC připojitelnými na LAN. Ponechte řízení jak je a posílejte data včetně řídích veličin. Po čase Vám řekneme, jak můžete řízení upravit tak, aby bylo energeticky úspornější.

Chceme pomáhat s lepším řízením

Naším cílem není přímo řídit složité celky ani montovat koncová zařízení. Celá platforma Sophistio je navržena ke sběru dat, predikcím a výpočtům a na základě těchto informací pak poskytovat korekce pro řízení.

Vy můžete dělat věci nadále přesně tak, jak jste byli zvyklí. Jen přestanete ztrácet čas s programováním věcí, které jsou stejně tak komplexní, že se na PLC prostě naprogramovat nedají a svěříte tyto složité algoritmy nám. Nadále budete implementovat běžnou řídící logiku, ale to, zda máte vytápět o 5% více nebo méně kvůli změně počasí, prostě necháte na nás.

S kým a jak můžeme spolupracovat?

Dodavatelé a montážní firmy fotovoltaických elektráren

 • inteligentní řízení spotřeby
 • řízení komunitní energetiky
 • prediktivní řízení tepelných čerpadel v kombinaci s fotovoltaikou
 • měření a sběr dat ze solárních elektráren
 • zákaznické portály na míru dodavateli
 • hromadný dohled elektráren, statistické výstupy, detekce a predikce chybových stavů

Výrobci tepelných čerpadel a jejich montážní firmy

 • prediktivní řízení tepelných čerpadel
 • prediktivní řízení tepelných čerpadel v kombinaci s fotovoltaikou
 • měření a sběr dat z tepelných čerpadel
 • webový dohled tepelných čerpadel, zákaznické portály
 • hromadný dohled, statistické výstupy, detekce a predikce chybových stavů

Firmy v oblasti MaR, elektromontážní firmy

 • sběr dat ze systémů včetně inteligentních domů a průmyslových provozů
 • predikce výroby a spotřeby energií
 • pokročilá analýza dat a prediktivní modely řízení
 • inteligentní řízení vytápění

Nadšenci do fotovoltaiky, tepelných čerpadel, inteligentního řízení energií

 • realizace snů

Jsme hlavy otevřené

Vítáme jakékoliv zajímavé nápady, podněty a myšlenky. S daty se dají dělat obrovská kouzla a většina z nich teprve čeká na své objevení. Pojďme společně hledat cesty, jak maximalizovat energetickou efektivitu a připravit se na energetickou revoluci, která nevyhnutelně přijde.
rule_settings

Není důvod k obavám

Sophistio je v prvním kroku pouze pasivním sběračem dat. Můžeme klidně měsíce naslouchat, co se ve Vašem systému děje a teprve pak začít vymýšlet, jak by se funkce daly zlepšit. Můžeme dávat jen řídící doporučení a předpovědi a vlastní řízení nechat na Vás.
sdk

Vývoj řídících algoritmů na míru

Na základě běžných provozních dat dokážeme vytvořit prediktivní model chování prakticky jakéhokoliv systému pracujícího s energiemi. Obvykle nám pro prvotní analýzu stačí běžná data ze systému nejlépe i včetně řídících veličin a s informací, jaké zlepšení výstupu očekáváte.